Поиск
  • Vladimir Ostakhov

Закон про мову набрав чинностi‼️


16 липня, через 2 місяці після опублікування в офіційній пресі, набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Тепер українська мова є обов'язковою у всіх сферах публічного життя.

Закон гарантує панівну позицію української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа.

Крім того, закон передбачає відповідальність держпосадовців за незнання української мови, однак ця норма почне діяти лише через три роки від дати ухвалення закону.

Закон передбачає, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою. Для тих, хто її погано знає, в усіх містах працюватимуть безкоштовні мовні курси.

Іноземці, які хочуть стати громадянами України, повинні будуть скласти спеціальні мовні іспити зі знання української.

Закон забов'язує держслужбовців, службовців Нацбанку України, військовослужбовців, прокурорів, нотаріусів, поліцейських, медпрацівників та керівників закладів освіти розмовляти на роботі українською.

Вистави у державних та комунальних театрах мають бути державною мовою. Якщо іншою мовою – то з перекладом або субтитрами.

Друковані видання іноземною мовою повинні дублюватися й українською.

При цьому співавтори закону наголошують, що закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин.

Так, за порушення закону у сфері науки, культури, книговидання, спорту, здоров'я, телекомунікацій та реклами треба буде заплатити від 3400 до 5100 грн.

3400-6800 грн – за порушення закону під час засідань, зустрічей, робочого спілкування.

5100-6800 грн – за ненадання інформації про товари та послуги українською мовою.

6800-8500 грн – за порушення закону у сфері друкованих ЗМІ.

За давними Mind.

Просмотров: 17Комментариев: 0