Поиск
  • Vladimir Ostakhov

Стягнення аліментів!

В сучасному суспільстві ситуація, коли дитина проживає з одним із батьків, на жаль, трапляється дуже часто. Причини тому можуть бути різноманітні: розлучення, короткостроковий зв’язок, небажана вагітність, сімейні проблеми, інша сім’я і т.д.

Але, окреме проживання, не звільняє батьків (зокрема того, хто проживає окремо) від забезпечення дитини, в тому числі грошового до досягнення дитиною повноліття. Якщо аліменти сплачуються добровільно та їх розмір достатній для утримання дитини – добре. Якщо грошового забезпечення недостатньо, або той з батьків, хто проживає окремо, взагалі не надає коштів, - необхідно звертатись до суду.

Аліменти на дитину можуть сплачуватись в двох варіантах.

1. В твердій грошовій формі (до уваги в такому разі береться індексація).

2. Суми, яка вираховується із заробітної плати одного із батьків.

Аліменти на дитину, якщо платник не працює визначаються із урахуванням:

· наявності чи відсутності у батька (чи матері, що сплачує аліменти) нерухомого майна;

· суми загального доходу (наприклад, від здачі в оренду житла чи автотранспорту, страхових виплат, депозитних відсотків тощо);

· рівня забезпеченості дитини;

· загальної кількості осіб, котрих повинен забезпечувати платник аліментів.

Аліменти на дитину, якщо платник працює та отримує стабільний дохід стягуються у відповідних відсотках від загальної суми доходів. Так, аліменти на одну дитину можуть становити лише чверть від заробітної плати батька (матері). Сума на двох дітей становить третину, а на трьох чи більше — половину від загальної суми доходів батька.

Якщо платник аліментів ухиляється від виплат, то на нього чекають відповідні санкції. Так, якщо аліменти на сплачуються протягом 6 місяців і більше, платнику вже не вдасться виїхати за кордон. Також можуть заборонити користуватися мисливською зброєю та навіть власним автомобілем. Звичайно, за умови виконання своїх обов’язків державним виконавцем.

Також, за навмисне невиконання рішення суду про стягнення аліментів, боржника можуть притягнути і до кримінальної відповідальності.

Державою встановлюється мінімальна та максимальна сума аліментів. Перша становить 50% від прожиткового мінімуму, визначеного для дітей відповідної вікової категорії. Максимальна — 10 прожиткових мінімумів.

З 01.01.2019 року прожитковий мінімум для дітей повинен становити від 1626 гривень до 2106 гривень залежно від вікової категорії.

Для дітей віком до 6 років: мінімум — 813 гривень (50% від прожиткового мінімуму), максимум — 16260 гривень.

Для дітей віком від 6 до 18 років: мінімум — 1053 гривні, максимум — 21060 гривень.


Просмотров: 29Комментариев: 0